Blogs

Par ahāta īpašībām

04/03/2014

Vārds ahāts cēlies no grieķu agates – tulkojumā „derīgs” vai „laimīgais”. Kāda cita leģenda vēsta, ka nosaukumu iespējams devusi upe Agates (*vai arī Achetes upes Sicīlījā), kur bija ahāta atradnes.

 Garīgā jomā uzskata, ka ahātam piemīt īpaši zemas vibrācijas, kā nevienam citam akmenim. Tas palīdz cilvēkam  stabilizēt smalko ķermeni un nostiprināt auru. [Simmons, 6]. Ahāts teicami palīdz līdzsvarot emocionālo, fizisko un garīgo enerģijas, harmonizējot cilvēkā iņ un jaņ enerģijas, pozitīvos un negatīvos spēkus [Hall, 39].

 

Ir sastopami simtiem dažādu ahātu. Viens no vērtīgākajiem ir Lagūnas ahāts (foto zemāk):

Lagunas Ahāts palīdz tuviem cilvēkiem turēties kopā, tas ļoti piemērots pedagogiem, konsultantiem un projektu koordinatoriem. Lagūnas ahāts stimulē iztēli un iedvesmu tekstu veidotājiem un māksliniekiem. Tas ir lielisks palīgs intelektuālām nodarbēm. [Melody, 90]. Tas ir Jūsu akmens, ja strādājat ar matemātiskām formulām, Excel tabulām, strādājat finanšu iestādē vai veiciet grāmatvedības pakalpojumos - citiem vārdiem sakot - tur kur nepieciešama precizitāte un analītiska domāšana. Ahāts ir īstais akmens arī tiem, kas nodarbojas ar dārzniecību un zemi.

Ahāts pasargā nēsātāju ceļošanas laikā, aizsargā transportu no nokļūšanas ceļu satiksmes negadījumos [Megemont, 16]. 

Emocionāli: ahāts stiprina pašapziņu, dod spēku pateikt "nē", tad , kad to ir jāpasaka.

Fiziski: tas sekmē ātrumu un kustību (piemērots sportistiem un profesijās, kur nepieciešama īpaši ātra reakcija)

Dzieniecībā: ahāts palīdz  absorbēt organismam nepieciešamo cinku, vitamīnus A un D [Melody, 91]. Ahāts palīdz sirds, asinsvadu slimību gadījumā, stiprina sirds muskuli [Megemont, 16][Hall, 39]. Sūnu zaļais ahāts ir Zemes akmens un ir viens no spēcīgākajiem netradicionālās medicīnas dziedinošajiem palīglīdzekļiem.

Ahāts īpaši piemērots Vērša, Dvīņu, Vēža un Mežāža zīmē dzimušajiem.