Blogs

Murano stikla tehnoloģijas rotas

29/04/2014

Jaukam laikam, Saulei un beidzot - siltām dienām par godu kolekciju papildināju un Jūsu izvēlei nododu 7 vasarīgās, gaisīgi romantiskās Venēcijas stikla kaklarotas: Murano rozā gaisma, Zilā puķe stiklā, Gandrīz caurspīdīgā, Palsais atturīgums, Venēcijas atspulgi, Piecas taures un Gribu tirkīzzaļu jūru! Tās veidoju ar kvalitatīvām un krāsās saskaņotām organza aukliņām, katrai kaklarotai ir pagarinājuma ķēdīte ar Swarovski kristāla pērlīti, kas ļauj to pielāgot atbilstoši Jūsu tērpam (un protams- noskaņojumam).

 

Murano Italy

Šāda stikla veidošanas veidojās Murano salās ( 1.5 km uz ziemeļiem no Venēcijas). Interesanti, ka stikla darbnīcas tur izvietoja 1291. gadā  Venēcijas Senāts  amatniekiem “palūdza” pārcelties no pilsētas baidoties no iespējamiem ugunsgrēka draudiem pilsētas koka ēkām. Jau nākamajā gadsimtā Murano kļuva slavena ar stikla rotu un spoguļu ražošanu. 14. gadsimtā Murano stikla meistariem tika piešķirtas īpašas privilēģijas – nēsāt zobenu, īpašu personas aizsardzību un  tiesības un iespēju apprecināt savas meitas ar jaunekļiem no aristokrātu ģimenēm.

Murano Italy

Kādreiz ekskluzīvās tehnoloģijas tagad ir pārņēmuši citi stikla meistari un vairākas Murano tehnoloģijā veidotās kaklarotas ir pieejamas www.pearls4us.com par patiesi pieņemamām cenām: 8-10 Eiro.