Blogs

Ziemassvētku dāvanā – pērles. Kā izvēlēties?

21/02/2016

Vēlaties dāvināt sev vai kādam pērļu rotu? Vai arī Jūs vienkārši sajūsmina pērļu elegance. Slavenības un leģendāras sievietes tai skaitā Kleopatra, Greisa Kellija un Karaliene Elizabete pērles uzskatīja par savām iecienītākajām rotām. Dabas radīts brīnums nelielā spožā pērļu bumbiņā… Gadsimtiem pērles uzskatīja par elegances, varas un bagātības simbolu. Daži padomi izvēloties pērles Ziemassvētku dāvanai:

 

  1. Pērles ir ideāla dāvana jūnija mēnesī dzimušiem.

 Senie grieķi uzskatīja, ka pērle ir skaistuma un mīlestības dievietes Afrodītes akmens. Zintnieki tic, ka pērles palīdz attīstīt asu prātu. Vai tā nav jauka ideja dāvanai? Taču nav jābūt dzimušam jūnijā lai nēsātu pērles. Pateicoties saldūdens pērļu (Latvijā sauc tās par – upes pērlēm) tehnoloģiju attīstībai tās ir pieejama ļoti kvalitatīvas un visdažādākajos toņos. Izvēlieties kādu no četrām dabīgajām pērļu krāsām: baltajām, lašu krāsas, lavandas krāsas vai melnajām pērlēm.

pērļu veidi

 

  1. Izvēlieties kādu no pērļu veidiem.

Populārākās un cenas ziņā pieejamākās ir saldūdens pērles. Citi pērļu veidi ir: akoya- sudrabaini baltas jūras pērles, Dienvidu jūras – baltas un zeltainas pērles un Taiti pērles- pelēkas, melnas un brūngani-zaļganas (peacook pērļu tonis). Pērlēm ir dažāda dabīgā forma (tās netiek mākslīgi placinātas vai citādi deformētas: apaļās, rīsu, podziņu, baroka, lāsītes, mabe jeb flat-round, koshi uc.

pērļu forma 

 

 

  1. Novērtējiet pērles kvalitāti

GIA (ASV Gemoloģijas institūts, pasaulē viena no atzītākajām autoritātēm dārgakmeņu ekspertīzē) ir izveidojis 7 pērļu vērtības faktoru standartu (GIA 7 Pearl Value Factors™):

izmērs,

pērļu izmērs

 

forma,

pērļu forma

 

krāsa un notonis (piemērām zemāk redzami balto un tumšo pērļu notoņi)

balto pērļu notoņi

pērļu krāsa

 

atspīduma kvalitāte, 

pērļu kvalitāte

 

virsmas tīrība

pērļu virsma 

 

perlamutra kārtas kvalitāte (to gan grūti noteikt ar neabruņotu aci, taču var jautāt pārdevējam par perlamutra biezumu- ideāli būtu 0.3-0.5mm)

pērles uzbūve

 

 

un  atbilstība- ja novērtē piemēram auskaru abas pērles.

 

  1. Novērtējiet detaļu kvalitāti

Pirmkārt- uz kāda materiāla ir vērtas pērļu kaklarotas- tradicionāli tas bija zīda diegs, vēlāk sintētiskā neilona aukla. Šie materiāli ir labi, ja ievēro vienu noteikumu- kaklarotas ir jāpārver katrus 2-3 gadus (Tiffany &Co. eksperti un Berkeley Universitātes pētnieki iesaka- katru gadu!). Mēs, pearls4us darbnīcā, izmantojam citu pieeju – veram pērļu kaklarotas uz profesionālās mīkstās 49 nesūbējošā tērauda dzīslu juveliertrosītes ar speciālo neilona  pārklājumu, lai neskrāpētu pērles un kalpotu gadiem ilgi. Tas nodrošina, ka kaklarota nepārtrūks un to nevajadzēs tik bieži pārvērt (jo pārvēršanas izmaksas uz zīda diega ir 20-30 Eiro). Slēdzeņu kvalitāti un metāla kvalitāti no kā izgatavotas savienojuma detaļas novērtēt palīdzēs:  tiešie jautājumi pārdevējam, tas cik Jūs viņam ticat un Jūsu personīgā pieredze. Lētāka materiāla detaļas var saturēt niķeli, kuru ir aizliegts izmantot rotu ražošanā Eiropas savienībā, bet drīkst piemēram Ķīnā.

 

  1. Priecājaties par savām pērlēm

Nēsājiet tās bieži un rūpējieties par tām. Glabājiet auduma maisiņā, uzlieciet 5 min. pēc kosmētikas uzklāšanas, smaržām.  Lai skaistāka ir šī pasaule!

Ailī

 

Avoti: JCK, PearlParadise, GIA, pearls4us foto