Blogs

Juvelierizstrādājumu tendences 2015. gadam

13/01/2015

1. Lētāks zelts. Samazinoties zelta cenai visā 2014. gada garumā, pieauga pieprasījums no ražotājiem un galaproduktu cenas nedaudz samazinājās (vai arī veikalos tiem vajadzētu samazināties). Divos gadus zelts zaudēja 33% no sākotnējās vērtības (skat tabulu zemāk), prognozes par cenas pieaugumu nepiepildās, šodien - 13. janvāra, pl. 11.00, trojas unces cena spot tirgū maksā 1240 USD). Arī Krievijas nesenie paziņojumi par zelta krājumu pārdošanu vēl vairāk samazināja zelta cenu. Interesanti, ka baltais zelts rotu izstrādājumos ir nedaudz vērtīgāks par dzelteno.

Avots: World Gold Council

 

2. Kārtainās kaklarotas- kā iepriekš sarunājuši, seši dažādi rotu dizaina nami 2014. gada starptautiskajā Las Vegasas (ASV) juvelierizstrādājumu izstādē prezentēja kārtainās (pērļu un citu dārgakmeņu) rotu kolekcijas, nostiprinot jauno tendenci. Kombinējot kārtainās kaklarotas ar modernajiem brīvā silueta apģērbiem, 2015. gadā šis virziens modē attīstīsies arvien plašāk.

 Sandra Bullock un Sarah Jessica Parker - kārtainās kalarotas ar pērlēm un dabīgiem akmeņiem

 

3. Maināmo piekariņu rokassprādzes mainās. Dāņu Pandoras ietekmē ir radušies daudzi jauni (daži pat gaumīgi) maināmo piekariņu koncepti. Jaunā uzlecošā zvaigzne šajā segmentā ir Endless Jewelry. Kvalitatīvi nostrādātas ādas apvienojums ar maināmiem elementiem.  Šobrīd šis vācu uzņēmums strauji plešas Eiropā un ASV.

Rokssprādze no Jennifer Lopez Collection (Endless Jewelry)

 

4. Arvien vairāk rotas tiek pirktas interneta juvelierveikalos. Savukārt parasto (tradicionālo brick and mortar) veikalu pārdošanas spēks samazinās. Pēc FORBES publicētā: 1900 SIGNET grupas veikalos ASV un Anglijā pārdošana 2014. novembrī un decembrī, salīdzinot ar 2013. gada nogali, pieauga par 7.7%, bet Tiffany & Co. 121 veikaliem bija 1% apgrozījuma kritums faktiskajās cenās. Vakar šī uzņēmuma akciju vērtība NY biržā samazinājās par 14%, šodien ziņo Wall Street Journal. Stiprais ASV dolārs eksportā un citu tirgotāju agresīvā “izpārdošanas uzvedība” Ziemassvētku sezonā spieda tradicionālo veikalu īpašniekus tirgot ar atlaidēm un tas kopumā ievērojami samazināja peļņu. Savukārt SIGNET grupas (piemēram - ZALE zīmols rotu tirdzniecībā) e-komercijas apgrozījums 2014. gada novembrī un decembrī pieauga par 27.2%, salīdzinot ar 2013. gada Ziemassvētku sezonas pārdošanas rezultātiem.

Foto: GETTY IMAGES

 

5. Dārgakmeņu uzlabošanas tehnoloģijas padara tos pieejamākus, košākus un manuprāt neparastākais apzīmējums  – garšīgākus. Piemēram Le Vian juveliernama jaunie zīmoli: Chocolate Diamonds, Vanilla Diamonds and Strawbery 14k gold, Blueberry Tanzanite. EFFY dizaina nams 2015. gada kolekcijā veiksmīgi kombinē tradicionālo balto dimantu ar spilgti krāsainiem akmeņiem. Pateicoties masīvām reklāmām visā 2014. gada garumā (Kay, Zales, Jared, LeVian) pircēji ir atvērtākiem jauniem risinājumiem. Vēl viens apstāklis- apmēram 25% no dabīgiem dimantiem ir nākuši asiņainā ceļā (Bob Bates pētījums, JCK). Pieaug pircēju skaits, kuriem ir svarīgi kādā veidā tika radīta prece vai pakalpojums, kādu darbību ar savu naudu atbalstīt. Viņi labāk izvēlas citas alternatīvas.

Viens no risinājumiem, ko varam piedāvāt mēs ir Latvijā audzēti baltie safīri. Izskatās fantastiski un cena - pat ļoti pieņemama …  

Foto: pearls4us