Blogs

Jūras pērļu audzēšana

30/04/2015

Jūras pērles tiek audzētas līdzīgi saldūdens pērlēm. Atšķirības ir gliemeņu sugās, jūras gliemenēm kā kairinātājs bieži (bet ne vienmēr)  tiek izmantotas gliemežvāka mazās lodītes. Laiks jūras pērļu izaudzēšanai ir garāks un viena gliemene spēj radīt 3-4 reizes mazāk pērļu, nekā tās saldūdens māsa.

1. Jaunām gliemenēm izveido ērtus stiprināšanās palīglīdzekļus - brīvi pārvietojoties lagūnā jaunās gliemenes meklē vietu kur "piestiprināties", tā viņas netraucēti aug 2 gadus

jūras pērļu audzēšana 1

 

2. Pēc 2.5 gadiem lielākās gliemenes tiek izceltas no ūdens:

jūras pērļu audzēšana 2

 

3. Gliemenē tiek ievietota viena vai divas mazas gliemežvāka lodītes

jūras pērļu audzēšana 3  

 

4. Gliemenes nekavējoties tiek atgrieztas okeānā, tās ievieto speciāli veidotos grozos. Tajos gliemenes būs pasargātas no dabiskiem ienaidniekiem (rajām un jūras bruņurupučiem). Reizi 2 mēnešos  gliemenes tiek tīrītas no uzslāņojumiem. Tās dzīvo dabīgā vidē un tām ir pietiekoši barības vielu. 

jūras pērļu audzēšana 6

 

5. Pēc dažiem gadiem gliemenes tiek izceltas no ūdens un uzmanīgi pērles tiek izņemtas. Jūras  gliemenes (Pinctada margaritifera, Pinctada maxima) savas dzīves laikā var dot 3-5 pērļu ražas. Pērļu krāsu nosaka gliemenes suga. Dienvidu jūras pērles visbiežāk ir zeltaini- dzeltenā tonī, baltā vai brūngani zaļās krāsās.

Jūras pērles

Attēli: KAMOKA