Blogs

Stāsts par princi, princesi un viņas mīļoto

20/10/2015

Kādreiz, senos laikos princese no Francijas apprecējās ar princi no Itālijas. Kāzu dienā 1895. gadā Hélène, Orleānas princese davanā saņēma brīnišķīgu smaragdu kaklarotu, rotātu ar briljantiem. Šo kaklarotu tagad pārdos Ženēvas Christies izsolē, tā novērtēta 1.5- 2.5 milj. Eiro.

 

Taču princese Helēna patiesibā nebija laimīga. Līdzīgi citām tā laika karaliskajām laulībām, arī šī bija starptautiskās alianses veidošana. Helēna dzima Anglijā, viņas tēvs - princips Philippe, Francijas troņmantnieks kopā ar ģimeni tika izsūtīts no savas valsts. Jau 18 gadu vecumā princese iemījās citā jauneklī- staltā princī Albertā, Clarence un Avondale hercogā, karalienes Viktorijas mazdēlā. Princis Alberts bija vecākais dēls ģimenē un nākotnē varētu pretendēt uz Anglijas troni.

 

 

     

     princese Helēna ar smaragdu kaklarotu                                                  princis Alberts

 

Jaunais pāris lūdza vecāku svētību. Abas mātes bija ar mieru, taču tēviem bija iebildumi.  Viens no būtiskākajiem - princese Helēna bija katoliete, bet princis Alberts - anglikānis. Laulības nozīmētu Albertam zaudēt iespēju kļūt par karali.

Asarām acīs Helēna piedāvājās atteikties no katoļu konfesijas un pieņemt anglikāņu ticību, savukārt Alberts nolēma atteikties no troņmantinieka tiesībām. Alberta vecāki galu galā piekrita laulībām (arī vecmāmiņa, karaliene Viktorija, deva savu svētību). Taču joprojām pret laulībām bija princeses Helēnas tēvs, tādēļ jautājumu lūdza izlemt Romas Pāvestam. Un Pāvests pateica: nē.

 

 princese Helēna, 14 gadu vecumā

 

Helēnu aicināja uz dažādām augstmaņu mājām. Viņas vecākā māsa jau aprecējās un kļuva par Portugāles karalieni, brālis apprecēja Melnkalnes princesi... Centieni tuvināt Helēnu dažādām dižciltīgo atvasēm, piem. Umberto I (Neapoles prinča vecāko dēlu), Afonso - jauno Porto hercogu un citiem, nedeva nekādus rezultātus. Helēnai jau bija 24 gadi. Beidzot tika atrasts kompromiss- Aosta hercogs. Kazas svinēja 1895. gadā. Ģimenē dzima divi bērni, princese Helēna nodzīvoja lidz 1951. gadam.

Bet princis Alberts tā arī neatrada citu mīlestību un mira 1891. gadā. Vindzoras pilī uz viņa kapa plāksnes vainaga ir rakstīts tikai viens vārds “HELENE”

 

Iedvesma šim stāstam nāk no Cathleen McCarthy un Wikipedia