Blogs

Mazgāsim rokas!

08/05/2015

Jau kopš 1920. gada āķis somiņai ir pilsētas eleganto dāmu simbols. Karalienei Elizabetei II somas āķis bija S veida formā. Toyota āķi somiņas pakāršanai iekļāva Corolla 2008. gada modeļa oficālajā papildus aksesuāru sarakstā. Toronto Four Seasons, spāņu Gran Hotel San Julia viesnīcas, restorāni, frizētavas piedāvā tos bez maksas, kā jauku savu klienšu servisu. Āķis somai pilda estētisko funkciju - tas ir tik eleganti! Un labs risinājums cilvēkiem, kuri cenšas ievērot ticējumu: „ja liksi somu uz grīdas - nebūs naudas!”.

(Avots: Macleans) 

Izrādās, tas ir būtiski arī no higienas(!) viedokļa. FOX televīzijas raidījums „Veselības Ziņas” (Atlanta, ASV) 2006. gada 3. maijā pārraidīja šokējošus pētījuma rezultātus. Uz labaratoriju tika nosūtītas uztriepes paraugi no 50 dāmu somiņām (pamatnes), kuras tika liktas Klīvlendas (Cleveland) vietējā lielveikalā uz grīdas, kafejnīcā uz krēsliem, sabiedriskajās tualetēs pie izlietnēm. Mikrobiologi konstatēja, ka tikai daži no paraugiem neuzrādīja bakteriālo mikroorganismu vairošanās pazīmes, bet lielai daļai tā bija aktīva un daudzveidīga. Taču būtiskākais - pētījuma atskaitē uz vienas no četrām dāmu somiņām labaratorijas testi uzrādīja E. coli baktērijas klatbūtni. Viens no baktērijas paveidiem (O157:H7) ir īpaši bīstams un var izraisīt cilvēkiem smagas asinsreces problēmas, nieru bojājumu vai pat nāvi.

(Avots: http://www.snopes.com/medical/disease/purse.asp)

Rinājums problēmai ir vienkāršs – rūpīgi mazgāt rokas un nelikt savas somiņu sabiedriskās vietās uz krēsla vai grīdas! Somiņu var viegli un eleganti piestiprināt pie galda malas ar somas āķi (šonedēļ kolekciju papildināja 22 jauni somas āķi (katrs - tikai vienā eksemplārā), sadaļā DAŽĀDI; cena 4.98Ls.

Labu veselību Jums un Jūsu mīļajiem vēlot, Ailī  www.pearls4us.com