Blogs

Topāzs- novembra akmens

07/02/2016

Ameņiem ir dažādas nozīmes, kuras cilvēki gadu tūkstošos tiem piedēvējuši. Topāzs nav izņēmums- tas ir Novembrī dzimušo akmens un to tradicionāli dāvina 23. dzimšanas dienā. Topāzu uzskata par Skorpiona zvaigznājā dzimušo laimes akmeni.  Minerāla ķīmiskā formula: Al2SiO4(F,OH)2. Cietiba pēc Mosa skalas: 8.

Vārds "topāzs" ir cēlies no mazas salas  Topazos Sarkanajā jūrā. Daži avoti vēsta, ka vārds topazs nāk no Sanskrita- tur šis vārds  apzīmē uguni. Senie Ēģiptieši topāzu uzskatīja kā Saules dieva Ra akmeni tā dzeltenās krāsas dēļ.

topazs novembra akmens

 

Topāzs simbolizē uzticamību un drosmi. Tas stiprina patiesu draudzību, cerību un iekšējo spēku. Topāzs veicina atklātību un stimulē pašrealizāciju.

 Senie gudrie ticēja, ka topāzs palīdz nēsātājam sajust savas dzives jēgu un parāda īsto ceļu. Ceļotāji topāzu ņēma līdzi, jo tas sargāja tos ceļojumos no neparedzamām nelaimēm.

 

Dziedniecībā- topāza unikālā īpašība ir spēja atjaunot organisma šunas un atjaunojot kopējo organisma enerģiju, līdzīgi kā uzlādējot bateriju.

 

topazs

 

Savienojumā ar citrīna kristālu topāzs spēj  pastiprināt vibrācijas un piesaistīt naudu. Bet diplomāti topāzu izmanto, jo tam ir spēja palīdzet labāk izzināt oponenta viedokli.

 

Citrins 

(attēlā- citrīns).

 

Piedāvājam izgatavot augstākās kvalitātes Vācijas laboratorijā audzētā topāza (5mm, brilliant cut) auskarus, piekariņu vai gredzenu.