Blogs

2016. gada tendences rotu pasaulē

31/12/2015

Sekojot jaunākajiem tehnoloģiskiem sasniegumiem, piedāvājumam sarkano paklāju izrādēs un dažādu profesionālo avotu apskatiem, vēlamies piedāvāt jums TOP10 tendences 2016. gadam rotu pasaulē:

 

1. Melnais rodijs kļūst arvien populārāks. Kopsolī ar citu tumšo metālu - rutēniju, melnais rodijs nostabilizēja savas pozīcijas juvelierpasaulē. REUTERS ziņu aģentūra šim fenomenam 2015. gada maijā veltīja speciālu rakstu. Popularitāti veicina cenu kritums –astoņas reizes (!) pēdējās desmitgades laikā (šobrīd rodijs maksā nedaudz mazāk kā platīns). Savās kolekcijās to iekļāva Alex Monroe, Harriet Kelsall, Thomas Neyler, Tiffany, Links of London. Melno rodiju iegūst metālam pievienojot melno pigmentu kausēšanas procesā. Dizaina tendence- melnā rodija un baltā metāla (vai balto pērļu) kombinēšana, veidojot klasiskā art-deko stila sajūtas.

2. Jaciņas podziņu auskariem. Tāds ir tiešais tulkojums modīgajam aksesuāram, kas piešķir individualitāti un šiku podziņu auskariem. Tie var būt atturīgi pērļu auskari vai akmeņu auskari, kuri tiek ievietoti  (bieži ar cirkonijiem vai dārgākā variantā -baltajiem safīriem vai briljantiem).

3. Kaklarota tuvu kaklam (čokeri). Pateicoties 2015 gada Oskara ceremonijas dāmām modē atgriežas īsās (apmēram 40cm) gaisīgās kaklarotas- čokeri. Dimanti, pērles vai vienkārši kaut kas skaists- galvenais tuvu kaklam

 

 

4. Kārtainās kaklarotas- viena uz otras, dažādu krāsu un faktūtu. Iedvesmai- Sāras Džesikas Pārkeres foto:

 

 

5. Lielāki, garāki auskari- lai izceltu individualitāti, manifestētu sievietes tiesības būt brīvai un neatkarīgai lēmumos un uzskatos - kas ir “pareizāk”. Filmu festivāli ir jau  tradicionālie advokāti garo auskaru graciozitātei, nebija izņēmums arī 2015 gads.

 

 

6. Modernā asimetrija dizainā. ASV Jewelers Choice Award konkursā es savu vērtējuma balsi Contemporary Metal Jewelry kategorijā atdevu par brīnišķīgo Belle Étoile rokassprādzi no Convergence kolekcijas:

 

 

7. Rotas 2016. gada krāsās Rose Quartz and Serenity (Pantone Institute decembra galvenā ziņa). Par to jau rakstīju mājaslapas blogā: http://www.pearls4us.com/article/204

 

 

8. Art-deco ornamentika un dizains. Manuprāt labākais paraugs no 2015. gada Juvelieru Gada balvas nominantiem ir Andréa Candela elegantā kaklarota:

 

9. Sievišķīgi silueti. Ziedi, mēness, lāsītes, vijīgas līnijas. Jo laiks ir tāds…

Piemēram Almea Hawaii kulons no 2015. gada juvelieru dizaina konkursa finālistiem

 

10. Savietojamās rotas. Jau vairākus gadus pasaulē (un arī pie mums Latvijā) pieaug Pandora, Thomas Sabo, Tollbeads stila rotu (rokassprādžu) popularitāte. Jaunākā tendence 2016. gadā būs savietojamie gredzeni, piemēram Kay kolekcija:

 

 

Attēli un avoti: E! RedCarpet; Costco, Efficise, JCK, Reuters, InStyle, Fashionisers, Kay