Blogs

Ūdensvīrs un atbilstošie zodiaka akmeņi

29/01/2017

 

Daži autori uzskata ka zodiaks nāk no senās Babilonas un tas radies 2000 gadus pirms Kristus dzimšanas (Brown, 1900). Citi pārliecināti, ka Zodika zīmes ir daudz senākas, tās tiek citētas Vecajā derībā piemēram Otrā Ķēniņu grāmatā (Blavatsky, 1888). Ņutons savukārt izrēķināja precīzu Argonautu ekspedīcijas laiku (eposā ir atsauces uz Zodiaka zīmēm) - 6500 gadi pirms Kristus dzimšanas.

 

Debesjums tika sadalīts 12 daļās, katrai piešķirot galveno zvaigznāju un īpašo raksturu. Vēlāk feniķieši un hitīti to pārņēma un zināšanas nodeva tālāk ēģiptiešiem. No Ēģiptes izpratne par debesjuma uzbūvi pārceļoja uz Mikāniju un Grieķiju, kur tā tika attīstīta tādā formā, kādu mēs pazīstam šodien.

 

Vārds zodiaks ζωδιακός (zodiakos) tulkojumā no grieķu valodas nozīmē dzīvnieku aplis. Vārda senākā cilme meklējama ēģiptiešu pirmatnējos simbolos: zo- dzīve un on- sākums (Brown, 1900)

 

Avots: Mr. Robert Brown, jun (1900)

 

Senās babiloniešu astroloģijas pamātā ir ticība, ka debess ķermeņiem ir gars un spēks ietekmēt visu, kas ir uz Zemes, ieskaitot cilvēkus. Indiešu vēdiskā literatūrā atrodams norādes uz zodiaka zīmēm, piemēram "Mežu grāmatās" (Aranuakas, 700 gadi pirms mūsu ēras) rakstīts par cilvēku, kurš dzima Nakshatra Rohini- Vērša zvaigznājā. Paracelsus, Agrippa, Kircher, Lilly un citi astrologi savās mācībās savienoja konkrētus zodiaka stāvokļus ar konkrētiem akmeņiem.zodiaka zīmes

Katram zodiaka stāvokī ir atbilstošs akmens, dzīvnieks.

Avots: Kircher Oedipus Aegyptiacus(1652-1654)

 

Ūdensvīrs (Janvāris 20 - Februāris 18)

 

Ūdensnesēja zīme (kā rakstīts Jaunajā Derībā- vīrs ar ūdens krūku uz pleca). Ķīnieši to attēloja kā vāzi, arābi - kā krūzi, grieķi un romieši kā ūdens nesēju. Senos rakstos krūka attēlota zili-dzeltenā krāsā. Zīme ir saistīta ar Saturna māju. Visu procesu un lietu rašanos nosaka tieši Saturns. Mūsdienu astronomi uzskata, ka Urāns spēlē lielāku nozīmi Ūdensvīru likteņos (senos laikos par Urāna eksistenci astronomi nezināja).

 

Tie, kuri dzimuši Ūdensvīra zīmē ir īpaši talantīgi izstāstīt savas domas citiem, vadās pēc saviem likumiem un ir daudzpusīgas personības. Viss labais, kas dzīvē notiek ar Ūdensvīriem - ir tikai un vienīgi pateicoties paša, nevis citu darbībām un domām. Uzmanība (uztvere) ūdensvīriem ir mainīga un daudzas iespējas paliek nerealizētas. Šajā zīmē dzimušiem ir izteikta jūtība un asa reakcija (iemesls - emocionāli mainīgais Urāns). Toties ūdensvīri ir izcili citu cilvēku rīcības un raksturu pazinēji, ar nepārspējamām cēloņsakarību uztveres spējām. Ūdensvīri ir neatkarīgi, inteliģenti ar spēcīgu taisnīguma apziņu.

 

Biežākās slimības un traucējumi - jūtīga āda, vēnu varikoze (Heindl, 1928), kāju locītavu sāpes, galvassāpes, aukstuma sajūta ķermenī (Bhakti Seva, 1902). Emocionālais jūtīgums var radīt ūdensvīriem paaugstinātu nervozitāti.

 

Piemērotākie akmeņi

 

Piemērotākie akmeņi ūdensvīra zvaigznājā dzimušiem ir kristāls, safīrs, granāts, cirkons un opāls (Hall, 1928). Jaunākā literatūrā tiek minēti arī ametists, opāls, safīrs (Harding, 2007). Smalkā ķermeņa krāsas - zilā, rozā, Nīlas zilā (Bhakti Seva, 1902). Atbilstošais augs: euphorbia – eiforbijas, dievkrēsliņi (Barrett, 1801). Ķīniešu medicīnā eiforbija ir viens 50 nozīmīgākajiem ārstniecības augiem.

 

Image result for garnet

 

 

Granāts - vispārīgā formula X3Y2(Si O4)3. Tam ir daudzi toņi un papildnosaukumi. Piemēram Bohēmijas granāts ir tumši sarkans, Almandīns- violetas nokrāsas granāts, neparastas zaļganas nokrāsas granāts ir atrasts Urālu kalnos. 

 

Image result for garnet

 

Granātu var sajaukt ar rubīnu- tomēr rubīns ir daudz cietāks, ar izteiktāku spožumu. No Indijas līdz Persijai bija zināms, ka granāts pasargā no indes un nelaimēm. līdzīgi rubīnam, akmens brīdina nēsātāju par tuvojošos nelaimi, mainot savu krāsu.

 

Granāta - laboratorijā audzētā auskari no pearls4us kolekcijas ar sudrabu (925)

 


To nēsājot tiek stiprināta imūnsistēma - piemēram viduslaikos granātu izmantoja lai izsargātos infekcijas slimībām.

 

 

Image result for zircon gia

 

Cirkons - cirkonija silikāts  ZrSiO4. Tas var būt gan caurspīdīgs, gan arī krāsains. Piemēram, oranži-sārtais cirkonijs hiacints, vai smilškrāsas jargūns. Termiski apstrādājot dabīgo cirkonu tas var kļūt caurspīdīgāks. Jargūns padara tā nēsātāju pievilcīgāku, asina prātu (Barrett, 1801) un stiprina sirdi, mazina greizsirdību, pasargā ceļotāju ceļā (Camillus Leonardus, 1750). Indijā cirkonu saista ar pārticības un iekšējās gudrības pieaugumu un tic, ka cirkons pasargā no ļaunajiem gariem.

 

Image result for jargoon

 

Kubiskais cirkonijs (ZrO2) ir laboratorijā radīts akmens, tirgū kopš 1975. gada PSRS teritorijā arī saukts par fianītu. Cirkonijs- mīksts metāls, kas dabā sastopams tikai savienojumu veidā.

 

 Kubiskā cirkonija auskari no pearls4us kolekcijas ar pildīto zeltu (585)

 

Kubiskā cirkonija auskari no pearls4us kolekcijas ar sudrabu (925)

 

 

Granātu un cirkonu nevajadzētu nēsāt tiem, kuri dzimuši Vērša un Skorpiona zaigznājos (Thomas, Pavitt, 1922).

 

Ja jums ir detalizēts horoskops, kas izstrādāts dzimšanas datumam, laikam un vietai, tad tas dod precīzu astroloģisko informāciju par jums. Šo informāciju var izmantot, lai valkātu kristālu (akmeni) atkarībā no planētu novietojuma jūsu horoskopā.

Attēli: GIA, Wikipedia, pearls4us