Blogs

Šaronas Stounas jūras pērles Oskara ceremonijā

21/02/2017

2017. gada Oskaru pasniegšanas ceremonijā Šarona Stouna ieradās ar fantastiskām Taiti baroka pērlēm. Kaklarotas lielo, pelēki-brūno pērļu tonis eleganti saskanēja ar šādam vakaram neierasti atturīgo pelēko tērpu. Ziņu apskatnieki veltīja Stounas kundzei komplimentus- vienkārši eleganti!

 

Sharon Stoun pērles

 

Taiti apļu (Circle) formas pērles ir īpašas- katra pērle kaklarotā ir atšķirīga, unikāla un pievicīga. Tās nav kā izmeklētās vienādās, "ideālās" pērļu māsas kaklarotās- tām ir savs neatkārtojams elegances raksturs. Tikai 2% no pērlēm ir apaļas, vai gandrīz apaļas. Mūsdienās Taiti kļūs arvien populārākas.

 

Sharon Stoun Oscar pearls

 

Tās nav apaļas un ar izteiktām virsmas gropītēm (apmēram 23% visu Taiti jūras kultivēto pērļu ir tādas). Bieži pērļu neregulārās formas dēļ tās dēvē par baroka pērlēm. Augušas Franču Polinēzijas salu piekrastē Taiti audzētās jūras pērles ienāca tirgu 1970. gadā ar nosaukumu "melnās pērles". Patiesībā - tās ir tumši pelēkas, tumši brūnas un pērles ar zaļganu notoni. Pērļu tumšo toni nosaka īpašās gliemenes, kurās šīs pērles augušas- Pinctada margaritifera cumingii.

 

Sharon Stoun

 

Mūsdienās Taiti jūras kultivētās pērles kļūs arvien populārākas. Tirgū vienas 12x14mm pērles cena ir no 100Eiro līdz 300Eiro (atkarībā no kvalitātes). Kaklarotas savēršanai būs nepieciešamas 32-36 pērles...

 

Arī pearls4us kolekcījā ir (un var iegādāties) līdzīgas, spožās pērles pelēkā krāsā- tās ir lielās  (12mm) saldūdens kultivētās pērles apļu (baroka) formā, ar sudraba aizari.

pelekas perles

Attēli: Getty Image un pearls4us.com