Blogs

Zivis un atbilstošie zodiaka akmeņi

15/10/2018

19. februāris - 20. marts

 

zivs zodiaks

 

Zivs zodiaka zīme ir pēdējā no 12 zīmēm. Pēc tās zīmju aplis sākas ar 21. martu - dienu, kas diena kļūst vienāda ar nakti (pavasara ekvinokcijas brīdis). Mēs dzīvojam Zivs ēras nobeiguma fāzē. Pāreja uz Ūdensvīra ēru notiks 2150. gadā 21. martā. Skaisti par pavasara ekvinokcijas brīdi ir rakstījis Prof. M. Auziņš savā rakstā "Kad ēnas izzūd" (Auziņš, 2013).

 

zivju zodiaks

 

Zivs zodiaka zīmes zīmējumā ir redzamas divas zivis. Līdz ar to būtu korekti zīmi dēvēt daudzskaitļa formā- tā darīja arī senie grieķi (Ikhthue, Ikhthues- duālā vai daudzskaitļa vārda forma). Romieši tās sauca: Imbrifer Duo Pisces, Gemini Pisces, Imbrifer Duo Pisces, Gemini Pisces - arī daudzskaitlī. Viena no zivīm skatās uz austrumiem un peld pret straumi, bet otra peld uz rietumiem. Ideja skaidri iezīmē zīmes (un kopumā visu lietu) dualitāti. Viens no zīmju skaidrojumiem norāda, ka uz ziemeļaustrumiem peldošā zivs simbolizē garīgumu un uz rietumiem- cilvēkos mītošās tumšās dziņas, būdamas "sasietas kopā".

Tas skaidro arvien lielāku cilvēku attālināšanos no garīguma ideāliem Zivju ēras beigu posmā. Savukārt Zivju ēras sākums sakrita ar Jēzus Kristus nākšanu pasaulē un garīguma ideju pārdzimšanu jaunās kvalitātēs. Uz austrumiem peldošās zivs pirmā zvaigzne ir Alpha, uz rietumiem peldošās zivs pirmā zvaigzne ir Omega. Pārsteidzoši populāra ir zivs - Dieva dēla metafora, gan pirms 2000 gadiem, gan šodien. Par to savos darbos rakstīja Kārlis Jungs (Jung, 1974).

 

vestures lokiZivis raksturo: brīvības (jūras) mīlestība, izcila orientēšanās spēja, talants izprast lietu īsto būtību (dziļi nirt), veselīgi pēcnācēji un vijīgas kustības- tā 1. gadsimtā rakstīja Manilus (4. grāmata, 243 lpp). Zivis spēj izcili pielāgoties apkārtējās vides prasībām, bet ir neiecietīgas pret visu, kas traucē sirdsmieru. Zivis ir emocionāli jūtīgas un tām patīk dzīvot estētiski pievilcīgā vidē, izbaudot dzīvi tās pilnībā ar mūziku un labām grāmatām. Būt dabā (prom no pilsētas) zivīm nozīmē savienoties ar savu patieso dabu (Bhakti Seva, 1902).

 

Zivis neuzticas ārējam viedoklim un visu mūžu meklē veidus kā stiprināt savu pašapziņu. Zivīm ir grūtības rūpēties par savu personīgo izdevīgumu, tomēr tās ir izcili menedžeri un uzticami darbinieki, reti paši maina arodu, izceļas ar precizitāti un punktualitāti. Bieži Zivju zīmē dzimušie uzņemas darīt divus darbus. Piemērotākās profesijas ir saistītas ar skatuves mākslām, izglītību, ceļošanu un ūdeņiem. Zivju zīmē dzimušo vājākā vieta ir pēdas. Ja tās ir aukstas un mitras, tad ir liela iespēja saslimt (arī slimībām, kuras it kā nav saistītas ar apaukstēšanos).

 

Attēlu rezultāti vaicājumam “amethyst”

 

 

Piemērotākais akmens ir ametists, pusdārgakmens dažādās violetā nokrāsas. Vērtīgāko ametistu atradnes ir Sibīrijā, Ceilonā, Brazīlijā un Persijā. No senām dienām ametists pasargājis tā valkātāju pret dzeršanas nevēlamajām sekām (Aristotelis).

 

Attēlu rezultāti vaicājumam “amethyst”

Ametists tulkojot no sengrieķu valodas nozīmē "bez saindēšanās". Ēģiptiešu karavīri dodoties cīņā ņēma ametistu kā veiksmes amuletu. Plīnijs savos darbos atzīmēja, ka ametists ir spēcīgs sargs pret raganu (ļauno garu) ietekmi. Camillus Leonardus rakstīja, ka ametists palīdz atklāt lietu īsto būtību, kļūt izcilam savā arodā.

 

Citi piemēroti akmeņi zivīm ir: akvamarīns, rozā kvarcs un pērles (Harding, 2007). 

 

Attēlu rezultāti vaicājumam “pearls”