Blogs

14. oktobris, 2011 - Gredzens ar pērli

04/01/2012

Daļa no 34 šīsnedēļas jaunākajām www.pearls4us.com rotām ir īpašu pārsteigumu – tie ir 8 pērļu un sudraba gredzeni. Tie radīti komplektējot izmeklētas, kvalitatīvas pērles (arī AAA kvalitātes pērli vienam gredzenam!) un sudraba 925 gredzenu pamatnes, kuras ražotas ASV. Gredzenu izmērs ir 17. Ir arī divi pērļu gredzeni ar maināmu diametru.
Vēlos nedaudz pastāstīt par pērļu kvalitātes gradāciju. Atbilstoši šai sistēmai ar AAA apzīmē viskvalitatīvakās pērles, ar AA vidējas kvalitātes un ar A - pārējās pērles. Kvalitāti nosaka pērles: izmērs, forma, virsmas kvalitāte, krāsa, perlamutra biezums un spožums. Jau pieminētais AAA apzīmējums tiek lietots saldūdens (upes) un Akoya pērļu, dažreiz arī sālsūdens/okeāna pērļu kvalitātes apzīmēšanai. AAA kvalitates pērles vienmēr ir 8mm-11mm lielas, apaļas formas, bez saskatāmiem virsmas negludumiem, biezu perlamutra kārtu, īpaši spožu - samtainu spīdumu, parasti baltas (vai arī rozā, viegli pēlēku vai lavandas nokrāsu). Parasti šādas kvalitātes pērles izmanto veidojot auskarus, pērļu gredzenus, piekariņus. Kaklarota no AAA kvalitātes pērlēm ir dārgas, tādēļ tas ir sastopamas retāk.
Savukārt AA kvalitātes pērles ir ar labu spožumu, gandrīz apaļas, taču tās nedrīkst būt garenas vai baroka formas. Pērles var būt ar nelieliem virsmas negludumiem, vidēji biezu perlamutra kārtu, baltas, sudrabainās krāsas (arī ar rozā, pelēkiem, zaļganiem notoņiem), izmērā no 5mm līdz 8mm. Un visbeidzot - A kvalitātes pērles ir sastopamas visdažadākajos izmēros un formās, tās ir pievilcīgas ar savu dabisko neatkārtojamību. Šīm perlēm ir virsmas negludumi līdz 25%, taču tie nav pārlieku uzkrītoši, ja skatās no attāluma. Tās var būt rīsu formas, bumbierveida, ovālas, podziņu,  baroka formas vai sēkliņpērlītes. Pērlēs var būt visdažadākajās krāsās. Tām ir izteikts spožums. Lai precīzāk aprakstītu pērles ir pieļaujama starpklases apzīmēšana, piemēram AA+ vai AA-. Ar AAAA vai AAA+ tiek apzīmētas precīzi apaļas pērles, ar perfektu perlamutra kvalitāti. Pērļu kvalitātes gradācija ir pārdevēju profesionalitātes un sirdzsapziņas jautājums;  jāpiebilst - kvalitatīvas pērles vienmēr atbilstoši maksā. Papildus vērtību dod  kaklarotu pārvēršana un kvalitatīvu stiprinājuma materiālu izmantošana (piemēram - kaklarotām izmantoju 19 dzīslu juvelieru mikrotrosīti no ASV), sudraba un zelta pārklājuma (gold filled)  skaviņas, pagarinājuma ķēdītes un aizdares elementi. Labas kvalitates pērļu rotas sagādās Jums prieku un vienmēr „būs modē”.

Lai Jums ir Kvalitatīvas pērles!  Ailī   
Pearls4us pērļu un Swarovski rotu kolekciju klātienē varat aplūkot, ja atnāksiet uz Kalnciema ielas tirdziņu 15. oktobrī (no pl 11.00).