Blogs

Jaunākās rotu tendences

21/02/2016

Jaunākās rotu tendences 2012. gadam

1. Masīvi un lieli auskari
2012. gads iezīmē lielo auskaru atgriezšanos. Protams, tie nekur nebija zuduši, atliek vien uzmanīgāk pasvērot Sarkano paklāju zvaigžņu iznācienus un saviesīgo vakaru hroniku reportāžas. Taču ir nianse - lielie un spožie (piemēram - Swarovski) auskari ir veidoti uz auskaru nagliņam (angliski: stud earrings). Daži dizaineri izmanto dabīgos akmeņus, citi melnā un balta kontrastu. Taču daudziem šogad ir viena dominējošā tendence – lieli un gari auskari, piemēram Amáli juvelieru nams. Vēl modē ir lielie auskaru riņķi un tā saucamie svečturu auskari: rotu meistari no klasiskā Bulgari, līdz Jason Wu (sadarbībā ar Tom Binns) un Jen Kao 2012. gada pasasara kolekcijās pārsvarā izmanto visdažadako materiālu, formu garos  auskarus.

2. Antīkā (retro) un jaunā apvienojums
Džeza paaudzes stils, pārsvarā-  art deco motīvi dominē 2012. gada kolekcijās. Interesi pastiprina vairāku jaunu filmu, par zelta laikmetu, (piemēram The Great Gatsby, Boardwalk Empire) mūsdienu ekranizācijas. 50-to gadu Vogue stils - bieži vien šīs rotas tiek veidotas dažos eksemplāros. Retro stilu dizaineri veiksmīgi savieno ar moderniem materiāliem, piemeram, Elizabeth Locke un Roberto Coin jaunās kolekcijas, vai arī Oscar de la Renta 2012. gada kolekcijā garie auskari ar art deco ornamentalām, spilgti krasainām formām. Atšķirībā no 60-jiem gadiem, kad brošas un piespraudes bija smalkā stila virsotne, šobrīd dāmu individualitati izceļ tieši  kaklarotas. Piemēram -  klasiskās pērļu kaklarotas apvienojums ar dabīgiem akmeņiem.


 
3. Etniskie motīvi
Tautiskie elementi, dabiskuma izcelšana  palielina savu klātbūtni šīgada pavasara-vasaras kolekcijās. Pēdējā New York Fashion Week skatē, Donna Karan augstās modes kolekcija tika veidota iedvesmojoties Haiti nacionalā stila un krāsu gammās, tika izmantotas dabīgo akmeņu un koka rotas. Zemes toņi, ziloņkaula baltais, smilšu krāsa, brūni zaļais... Kritiķi atzīst - tā ir Donna Karan iespējams līdz šim labakā modes kolekcija. Savukārt Joseph Altuzarra piedāva Havajas puķu ornamentikas elementu integraciju apģērbā. Rotu mākslinieki  Oscar Heyman un Katy Briscoe savās jaunajās  kolekcijās izmanto dabīgos pusdārgakmeņus - tirkīzu, ahātu, variscītu, jašmu, oniksu.
 
4. Pērles ir modē!
Protams, pērles arī šogad ir absolūta klasika. Gadsimtiem ilgi pērles varēja atļauties tikai augstākās sabiedrības dāmas. Pēdējo 50 gadu tehnoloģiju pilnveide pērļu audzēšanā ieviesa būtisku pavērsienu. Tagad kvalitatīvas pērles var iegādāties par ļoti demokrātiskām cenām. Un tā ir laba alternatīva zelta rotām, kas kļūst arvien dārgākas. Un nav jālūkojas pēc perfekti apaļajām pērlēm. Arī oriģinālu pusapaļo un baroka pērļu dabiskums ir modernas, elegantas dāmas cienīga rota. Krāsā un stilā saskaņotas pērļu kaklarotas un auskari, vai arī – pērļu rokassprādze, viemnmēr apliecinās izsmalcinātu stila izjūtu. Pērles savā jaunākajā kolekcijā pārliecinoši demonstrē Lagos rotu nams. Papildus tam, pērles droši var izmantot kombinējot neparastas krāsas - pēdējā Honkongas International Jewelry Expo varēja pārliecināties par jaunu tendenci – apvienot dažādu krasu klasikās pērles, izmantot inovatīvu materiālu kombinācijas. Perļu rotas kļust aizvien drosmīgakas 

 
 
5. Lielāki gredzeni
„Nav būtiski uz kura pirksta, svarīgs ir stils”- ar šādu teicienu varētu raksturot 2012. gada gredzenu modi. Tendence izmantot lielus, spilgti pamanāmus gredzenus aizsākās pirms dažiem gadiem un turpina savu uzvaras gājienu, pārliecinoši iesoļojot 2012. gadā. Droši vien – to nosaka dzīvesveida izmaiņas (veļu vairs nemazgajam ar rokām, traukus mazgā traukumašīna, biroja darbs, pilsētas spožās vakara ugunis, dāmas pašas pieņem lēmumus). Nav vairs tik būtiski - vai gredzenā ir „dārgais dārgakmenis”, Swarovski mākslīgais kristāls vai pērle -  gredzenam ir jābūt, lai „pievērstos acu skatieni”. Modes apskatnieki šo rotu filozofisko stilu ir definējuši kā: „kokteiļa rotas” –  koķetējoši, stilīgi un pārliecinoši! 


 
6. Eko-rotas
Ir patīkami novērot, ka modes industrija seko sabiedrības interesei ”dzīvot zaļāk”. Nopietni mākslinieki (Mari & Lani Davis, Alex un Ani, Tamra Gentry) ir iekļāvuši savas kolekcijās  rotas no  otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Īpaši pateicīgs ir stikls – caurspīdīgi, krāsaini stikla kristāliņi (arī no pārkausētām Coca-Cola stikla pudelēm) apliecina Pilsētas (urbānā) stila aktualitāti. Tas tika demonstrēts vairakās 2012. gada kolekcijās lielākajā ASV juvilierizstādē JCK Las Vegas event un nedaudz atgādina 80-gadu avantgarda meklējumus tērpu modē un rotās.

7. Optimisma krasa
„Pircēji cerīgi skatās uz 2012. gada pavasari, lūkojot atjaunot enerģiju un optimismu”, tā raksta Leatrice Eiseman, Pantone Color Institute izpilddirektore. Jau 18 gadus Pantone tiek uzskatīts par krāsu ekspertu modes pasaulē. Apkopojot modes dizaineru  ieteikumus 2012. gada pavasarim, tika notiekta jaunā gada krāsu palete


                                                            
Tika noteikta arī 2012. gada krāsa. Tā ir Tangerine Tango (latviski - Mandarīnu Tango), Pantone krāsa ar numuru 17-1463. Šī krāsa tiek raksturota šādi: “enerģija, kas palīdz mums atjaunoties un doties uz priekšu”. Vēl viens Pantone Institūta definējums: „dzīvīgums un sarkanās krasas adrenalīns, apvienojumā ar dzeltenās krāsas draudzīgumu un  siltumu”.