Blogs

Par apģērba un pērļu rotu saderību.

15/10/2018

Beidzoties ziemai biezās virsjakas un mēteļus nomainīsim pret vieglākām žaketēm un gaisīgāku apģērbu. Kā izvēlēties piemērotas pērļu rotas gatavojoties siltākam laikam? Vai ir kādi noteikumi un etiķetes normas izvēloties pērļu rotas un atbilstošu apģērbu?

Manuprāt, būtiskākais pērļu rotu izvēlē ir to saderība ar mūsu uzvedības stilu un atbilstība tā brīža noskaņojumam. Rotu izvēle ir mūsu nepateikto vārdu un dzīvesstila vērtību atklāšana apkārtējiem cilvēkiem. Tā mēs raksturojam sevi un parādam, kas mums ir būtisks: konservatīvā elegance, mierīgā romantika, aristokrātisms, pārliecība par sevi, uzvaras un jauni sasniegumi vai ekskluzīvais minimālisms. Te noteikumu (kanonu) nav - ir tikai individuālas sajūtas, izvēloties rotas, kas tobrīd uzrunā. Ortkārt, pērļu rotas (auskari un kaklarotas) ir ieteicams izvēlēties atbilstoši sejas formai. Rotas kalpo kā vizuāli akcenti - vietas akcents (piem. piespraude, auskari, gredzens), līnijas akcents (piemēram kaklarota, garie auskari) vai arī kompleksais akcents (ja tiek izmantotas 2-4 dažādas, savstarpēji saskaņotas rotas). Un treškārt - rotu izvēli nosaka atbilstība ārējai videi un notikumiem. Pērles ir ļoti universālas. Tās ir piemērotas biroja darba videi, operas apmeklējumam, romantiskām vakariņām, tās papildina ikdienas apģērbu, ir piemērotas mūsu dzīves svinīgiem pasākumiem, arī bērēm un kāzām. Tomēr ir 10 ieteikumi, kuri ar laiku kļuvuši par aksiomām, kas jums varētu noderēt, saskaņojot savas pērļu rotas un apģērbu:

1.        Ja apģērbs ir vienkārši veidots un vienā tonī, varat izvēlēties divas, svinīgākam pasākumam - trīs savstarpēji saskaņotas pērļu rotas. Tā var būt vidēji gara kaklarota vai arī krāsainas pērles. Daudzkrāsu, sarežģīta apģērba gadījumā izvēlieties ne vairāk kā vienu pērļu rotu.

     

2.        Biznesa vidē vispiemērotākās ir vērtīgu, perfekti apaļu baltu pērļu rotas - tas attiecas gan uz auskariem, gan vienrindas kaklarotām. Te rotas jāizvēlas pēc principa - „mazāk ir vairāk".

   

3.        Kokteiļa pasākumiem (pieņemšanas, prezentācijas, mākslas pasākumi) droši var izmantot garās pērļu kaklarotas, vairāku virteņu kaklarotas, kombinētas ar dabīgo pusdārgakmeņu rotām

    

4.        Pie ikdienas darba apģērba izvēlieties neuzkrītošas klasiskās pērļu rotas ar maigu toni (baltas, laša vai lavandas krāsā), piemēram: vidēji-neliela izmēra 7-8mm, vienrindas pērļu kaklarota un pieskaņoti nagliņu auskari (tie izskatās lieliski arī pie sportiska un country stila apģērba)

  

5.        Centieties izmantot kontrastu principu - pie tumšā apģērba pieskaņojiet gaišas rotas, pie gaiša apģērba - krāsainas (piemēram 3 krāsu flat-round pērles) vai tumšāka toņa rotas.

  

6.        Vakara pasākumiem izvēlieties garākus 4-6cm pērļu auskarus, vēlams ar 14 karātu zelta auskaru āķīšiem. Vispiemērotākās ir baltās pērles 8-9mm, melnās pērles 8mm, vai zeltainās (šampanieša krāsas) 8-9 mm pērļu rotas.

  

7.        Ja tiek lietota tikai viena pērļu rota (auskari, vai kaklarota), tad akcentam varat izvēleties pieskaņotu pērļu rokassprādzi, piespraudi vai pērļu aproču pogas

8.        Ja jums ir īss matu kārtojums, izvēlieties pērļu auskarus, kas viegli šupojas un pievērš uzmanību jūsu kakla smalkajām līnijām

   

9.         Neformālās ballītēs, ģimenes vai draugu svinībās varat atļauties oriģinālākas pērļu rotas, piemērtam kombinētas ar Swarovski kristāliem, pērles neparastākā krāsā vai arī krāsainās rotas (piemēram - trīs krāsu vienrindas choker izmēra pērļu kaklarotu)

10.    Pieskaņojiet rotas savai sejas formai: ovālai sejai piemērotākās ir apaļas formas pērles (gan auskariem, gan kaklarotai), vajadzētu izvairīties no ļoti gariem (virs 6cm) auskariem, kas seju vizuāli pagarinātu; apaļai sejai vispiemērotākās ir garenās rotas, rīsu formas pērles, nedaudz pagarināti auskari, kas sejai piešķirs vieglu slaidumu; kvadrātveida/taisnstūra sejas formai piemērotas apaļas formas, podziņu stila pērles, labs risinājums ir flat-round pērļu kaklarota, kas „noapaļos" asākas sejas līnijas; sirdsveida sejas formai vispiemērotākas ir lāsītes veida pērles vai ovālas pērles, tās lieliski radīs kompensējošus akcentus sejas līnijai.

Un tagad pavisam praktisks priekšlikums - uzaicinu Jūs novērtēt jaunākās pērļu un kristālu rotas, kas tapušas pēdējā nedēļā (piecas kaklarotas, divas grāmatzīmes, pērļu aproču pogas un rokassprādzi, kā arī 12 jaunus auskaru pārus) mājaslapā: www.pearls4us.com.  Šo sestdien, 17. martā, pearls4us kolekcijas rotas varēs aplūkot klātienē un tās iegādāties Kalnciema kvartāla amatnieku tirdziņā. Tiks organizētas Jūrmalas mākslas skolas īpašas radošas aktivitātes bērniem - zīmuļu, taureņu un pūkaiņu darbnīcas (plkst.11.00-plkst.15.00). Bet plkst.15.00 notiks "Balticshorts" marta īsfilmu izlases seanss.