Blogs

Romantiskās kaklarotas ar kameju

07/03/2013

Šonedēļ kolekciju papildina kameju kaklarotas - romantiskas un it kā „ne no šīs pasaules". Jā, tās ir neparastas un izceļ dāmas unikalitāti. Pirmās kamejas arheologi atraduši sengrieķu teritorijās (3 gs. pirms mūsu ēras), tās tika lietotas kā kaklarotas un gredzeni. Tajā laikā un arī Renesanses gadsimtos kamejas veidoja kā miniatūru grebumu oniksā, ahātā vai gliemežvākā. Leģenda vēsta, ka Kleopatrai arī bija kameja ar viņas pašas portretu, veidota no smaragda.

Kameju izmantošanu atbalstīja Napoleons- viņa karalisko kroni rotāja vairākas kamejas, karaliene Viktorija veicināja šīs tehnikas rotu plašāku izmantošanu - arī ārpus galma. Tas kļuva iespējams izmantojot lielos gliemežvākus (Cassis tuberosa, Eustrombus gigas), kurus Anglijas tirgotāji atveda no saviem ceļojumiem uz Rietumindiju.

 Sengrieķi kamejās attēloja imperatoru un viņa ģimenes locekļus, mūsdienās tas ir jaunas sievietes attēls vai ziedi. Ir trīs veidi kā mūsdienās veido kamejas:

1) grebšana izmantojot ultraskaņas aparatūru -izmanto veidojot kamejas no pusdārgakmeņiem 2) portreta vai sižeta grebšana ar rokām - ļoti darbietilpīgs un dārgs process. Itāļu pilsēta Torre del Greco (netālu no Neapoles) ir bagāta ar gliemežvāka kameju grebšanas tradīcijām un meistariem, kas darbojās vēl šodien.

Viena klasiska, labas kvalitātes gliemežvāka kameja var maksāt vairākus simtus latu. Vērtīgākās ir tās, kurām ir 3-4 krāsu slāņi. Neapolē ir burvīgs kameju muzejs.

3) akrila presētās kamejas - šobrīd ļoti populāras, jo ir tām demokrātisks cenu līmenis.

 Šonedēļ kolekciju papildina 8 dažādas romantiskās kameju kaklarotas, kā arī Tibetas sudraba medaljoni ar Swarovski kristāliem un Venēcijas stikla krāsainās kaklarotas- tās visas aplūkot var www.pearls4us.com mājaslapā.

Ailī