Blogs

Itāļu tirgus 28 septembrī

21/02/2016

 Sestdien, 28. septembrī 10.00-16.00 Kalnciema kvartālā jau trešo gadu notiks īpašu popularitāti ieguvušais „Itāļu tirgus”, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta itāļu virtuvei. Paralēli latviešu zemnieku un amatnieku tirdziņam būs itāļu ēdieni gan pašu itāļu, gan latviešu izpildījumā - maizes, sieri, olīvas, pastas, mērces, saldumi un dažādas citas delikateses, kā arī lieliski itāļu vīni no Markes reģiona mazajām vīnu darītavām.


Tirdziņa apmeklētājus lutinās Mārtiņš Rītiņš ar Martin`s Mercato īpašo itāļu ēdienkarti, kuras piedāvājumā būs gan īsta itāļu fokača, gan prošuto ar meloni, dažādi pesto un salāti un citi gardumi. Kafejnīca "Mierīgi" piedāvās siera kūkas - ricotta siera kūka, tiramisu, creme brule siera kūka, cantuccini cepumi, macaron saldumiņi un trifeles. 
Visu saldo papildinās izslavētā itāļu kafija "Illy", ko pārstāvēs Vincents Espresso.
Būs iespējams iegādāties dažāda veida olīves, vītināto gaļu, olīveļļu, sierus, artišokus un cipollino sīpoliņus, kā arī makaronus, burrata un brie sierus, kā arī citus Itālijai tradicionālus pārtikas produktus.

Notiks itāļu kluba Latvijā „L`ITALII” aktivitātes „Kā ģērbjas itāļi vai itāļu valoda 5 minūtēs”. Mazos apmeklētājus gaidīs mozaīkas darbnīca sadarbībā ar „Kerama Marazzi”. Vīnu veikalā būs iespējams noskatīties dokumentālo filmu par Itālijas 20 reģioniem „ITALIA OPERA UNICA”, seansu piedāvā Itālijas Republikas vēstniecība Latvijā. Kā arī noskatīties raidījumu „Sirmais. Kulta ēdieni: Misija Pica Itālijā” ar subtitriem itāļu valodā. Apmeklētājus priecēs arī īpaša itāļu mūzika, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Radio 3 – Klasika.

 Izveidoja Kalnciema iela